Powiększanie piersi swoją własnątkanką tłuszczową

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową stanowi alternatywę dla implantów z silikonu. Jest to metoda powiększenia piersi, która cechuje się mniejszą ingerencją w organizm kobiety, stąd mówi się, iż jest to nieinwazyjne powiększanie biustu. Niestety, choć znane są naukowe badania potwierdzające bezpieczeństwo a także skuteczność powiększania piersi tym sposobem, niemożliwym jest bezdyskusyjne stwierdzenie, czy jego pozytywy są wystarczające, ażeby zapomnieć o ryzyku, jakie niesie ze sobą zabieg.

zabieg, operacja
Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com
Przeszczep tłuszczu do biustu, zwany również lipoiniekcją, polega na pobraniu za pomocą wykorzystywanych do liposukcji igieł i strzykawek tkanki tłuszczowej z lokalizacji, w jakich występuje ona w nadmiarze, dla przykładu z brzucha albo bocznej powierzchni ud (względnie liposukcja twarzy). Potem, po odpowiednim przygotowaniu tkanka tłuszczowa wstrzykiwana jest w wybrane okolice . W większości wypadków przeszczep tkanki tłuszczowej stosuje się do uwydatnienia ust bądź wypełniania głębokich bruzd na buzi. Ilość wszczepianej tkanki jest wtedy niewielka, wynosi do kilkudziesięciu cm³. Skutki operacji nie są stałe – najczęściej część tkanki tłuszczowej wchłania się po upływie sześciu miesięcy.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową miało swoje początki w 80-tych latach. Metoda ta jednak od razu zyskała grono oponentów, zwracających uwagę na możliwość tworzenia się w piersiach zwapnień i blizn tkankowych.

Jeżeli spodobał Ci się prezentowany tekst, to niewątpliwie zafascynują Cię też praktyczne źródła (https://mommy4tummy.pl/category/rodzina/), które odnajdziesz tutaj – one wciągną Cię bez reszty.

Okazało się również, że na poziomie badań profilaktycznych rozróżnienie zwapnień wywołanych nowotworem piersi jak też przeszczepem tkanki tłuszczowej jest ogromnie trudne. Rozwój aparatury stosowanej w diagnostyce raka piersi, zwłaszcza powstanie aparatów do cyfrowej mammografii, zapewnia współcześnie lepsze rozróżnienie między łagodnymi a także złośliwymi zmianami w piersiach.

piersi, biust
Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl
Ponadto, ulepszeniu uległy także techniki chirurgiczne wykorzystywane w przeszczepach tkanki tłuszczowej, zapewniając uzyskanie lepszych rezultatów. Dzisiaj nie mamy dostatecznie jasnych przesłanek, aby potwierdzić bezpieczeństwo zabiegu przeszczepienia tkanki tłuszczowej. Z pewnością operacyjne powiększanie piersi z wykorzystaniem silikonowych protez będzie zabiegiem w wyższym stopniu inwazyjnym aniżeli lipoiniekcja. Jeżeli chodzi o przeszczep tłuszczu do biustu cena nie jest niska. Przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu umożliwia powiększenie piersi max. o 1 rozmiar miseczki biustonosza.