Powszedniość cukrzyka – czyli, czy należy obawiać się bycia zależnym od pompy?

cukrzyca nie jest absolutnie wyrokiem, który efektywnie uniemożliwiać będzie możliwość do pełnego cieszenia się z życia. Faktem jest jednak, że na wiele poboczne aspekty trzeba zwracać znacznie większą uwagę.

Regularne mierzeni poziomu cukru przy użyciu glukometru po jakimś czasie przestaje funkcjonować jako uciążliwe, stając się niezauważalne – ot następna część każdodniowej rutyny. Pacjenci insulinozależni w wielu przypadkach muszą nosić specjalistyczne pompy odmierzające otrzymywane dawki insuliny zależnie od danego poziomu cukru. Najnowsze pompy insulinowe nie tylko robią pomiary cukru jak i dostarczają odpowiedniej dawki lekarstwa, posiadają one o wiele opcji niż ich wcześniejsze warianty. Najnowsze pompy insulinowe są dosłownie nie do zauważenia jednakowo dla postronnych jak i samego użytkownika – . Nieduże wymiary pozwalają pacjentowi na swobodne ruchy w żaden sposób nie hamując jego motoryki. W efekcie człowiek może odpowiednio działać na co dzień, gdzie cukrzyca nie jest przeszkodą lecz zwyczajnym dodatkiem codziennej rzeczywistości.
zdrowe dzieci na lekcji
Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade
Pompy insulinowe funkcjonują jako stałe zabezpieczenie cukrzyka w każdej sytuacji. Świadomość, że w razie potencjalnego nagłego wzrostu cukru ma się nowoczesne narzędzie, które kłopot sprawnie rozwiąże i to bez naszego bezpośredniego udziału oddziałuje budująco i pozwala skoncentrować się na innych priorytetach.

Pompy insulinowe wyłączają ryzyko powstania przypadków, kiedy podczas np. różnorodnych spotkań nie miało się dojścia do insuliny, bo w rezultacie roztargnienia dawka została w domu. Pompy insulinowe oferowane obecnie stanowią element usprawniający życie, a nie je utrudniające.