Prezentacja zalet i wag, jakie będą miały implanty, jak się je mocuje w kościach szczęki.

Utrata zęba nie musi wcale oznaczać tego, że przez resztę życia będzie się chodzić z pustym miejscem po nim. Współczesna stomatologia oferuje sporo sposobów na to, aby brakujące zęby jakoś uzupełnić, a ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się implanty.

Popularność ich bez przerwy wzrasta, pomimo że nie należą do metod tanich. Decydując się na taki zabieg najczęściej liczyć się trzeba z kosztem przynajmniej paru tysięcy złotych, ale jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to implant niejednokrotnie posłuży do końca życia. Implanty (radom implanty zębów) Radom to po prostu specjalnie zaprojektowane i wytworzone tytanowe śruby, które są wszczepiane w kości szczęki – Wybór tytanu jest nieprzypadkowy, gdyż metal ten jest niezwykle wytrzymały, a jednocześnie jest bardzo dobrze tolerowany przez nasze ciała.

na basenie - Hiszpania
Autor: Fresco Tours
Źródło: http://www.flickr.com
Uzupełnienie zębów tym sposobem należy rozpocząć od odwiedzenia lekarza, jaki zajmuje się takimi rzeczami. Na podstawie wykonanych badań szczęki i oczekiwań pacjenta proponowane jest odpowiednie rozwiązanie. W przypadku pojedynczego ubytku najczęściej na śrubie jest umieszczana korona, która będzie w zasadzie nie do odróżnienia od normalnego zęba. Przy większych ubytkach można wybrać inne rozwiązanie, to znaczy na implantach osadzany jest specjalny most – .

Samo umieszczenie implantu jest stosunkowo prostym zabiegiem, polega na przecięciu dziąsła, zrobieniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu śrub. Kolejne kilka miesięcy będzie trwał proces zrastania implantu z kością, a następnie można przystępować do odbudowywania brakujących zębów.