Prezentacja zalet i wag, jakie będą miały implanty, jak się je mocuje w kościach szczęki.

Utrata zęba nie musi wcale oznaczać tego, że przez resztę życia będzie się chodzić z pustym miejscem po nim. Współczesna stomatologia oferuje sporo sposobów na to, aby brakujące zęby jakoś uzupełnić, a ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się implanty.

Popularność ich bez przerwy wzrasta, pomimo że nie należą do metod tanich. Decydując się na taki zabieg najczęściej liczyć się trzeba z kosztem przynajmniej paru tysięcy złotych, ale jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to implant (zobacz implant zęba kraków) niejednokrotnie posłuży do końca życia. Implanty (radom implanty zębów) Radom to po prostu specjalnie zaprojektowane i wytworzone tytanowe śruby, które są wszczepiane w kości szczęki – Wybór tytanu jest nieprzypadkowy, gdyż metal ten jest niezwykle wytrzymały, a jednocześnie jest bardzo dobrze tolerowany przez nasze ciała.
na basenie - Hiszpania
Autor: Fresco Tours
Źródło: http://www.flickr.com
Uzupełnienie zębów tym sposobem należy rozpocząć od odwiedzenia lekarza, jaki zajmuje się takimi rzeczami. Na podstawie wykonanych badań szczęki i oczekiwań pacjenta proponowane jest odpowiednie rozwiązanie. W przypadku pojedynczego ubytku najczęściej na śrubie jest umieszczana korona, która będzie w zasadzie nie do odróżnienia od normalnego zęba. Przy większych ubytkach można wybrać inne rozwiązanie, to znaczy na implantach osadzany jest specjalny most – .

Samo umieszczenie implantu jest stosunkowo prostym zabiegiem, polega na przecięciu dziąsła, zrobieniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu śrub. Kolejne kilka miesięcy będzie trwał proces zrastania implantu z kością, a następnie można przystępować do odbudowywania brakujących zębów.