Promienniki elektryczne nowością w świecie ogrzewania pomieszczeń. Nim je kupisz zapoznaj ich działanie

Sposobów ogrzewania mieszkania lub innych pomieszczeń jest kilka. Ostatnio znane stały się promienniki elektryczne. Jest to nowa metoda, dopiero wchodząca na polski rynek. To grzejnik, który przetwarza moc elektryczną na ciepło dzięki promieniowaniu podczerwieni.

promienniki podczerwieni
Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA
Stanowi bardzo dobry nośnik ciepła. Złożony jest z punktu grzewczego, sterownika, podstawy, ekranu odbijającego promienie, hartowanej szyby oraz obudowy. Producenci uwzględniają na przednim panelu różne ornamenty oraz kształty. Należy wspomnieć, iż promienniki nagrzewają ściany, meble, a nie samo powietrze. Nagrzewają się również do bardzo dużej temperatury, dlatego zanim je ustawimy w pomieszczeniu należy pomyśleć o otaczających to urządzenie obiektach. Ten rodzaj ogrzewania sprawdzi się w punktach, gdzie krótko spędzamy czas, np. w toaletach.
Montaż grzejników jest łatwy, wystarczy przygotować otwory w murze i zawiesić kołki rozporowe oraz śruby i powiesić panel. Promiennik powinien być ustawiony na konkretną temperaturę w określonym pomieszczeniu. Samo zużycie prądu jest niewielkie, aczkolwiek patrząc pod kątem ekonomicznym dom powinien być ocieplony gdyż to podstawa oszczędności elektrycznej. Wymieniony aspekt finansowy jest oczywisty. Uruchomienie grzejnika na kilkanaście minut w ciągu godziny sprawia, że bardzo prędko odczuwalne jest przyjemne ciepło. Energia jest pobierana tylko podczas ogrzewania, bowiem te kilka minut starcza, żeby nagrzać pomieszczenie. Pewne urządzenia mają promienniki podczerwieni zdalnie sterowane, co jest wygodne podczas standardowego użytkowania.

Czy podnoszony temat wpadł Ci w oko? Jeśli tak, to pójdź dalej (http://zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/aranzacja-ogrodow/) oraz przeczytaj informacje, w które bogaty jest inny portal.

/J]

Mieszkania z drewna są świetnym przykładem taniego ogrzewania. Drewno bardzo szybko nagrzewa się i trzyma ciepłotę pod warunkiem odpowiedniej izolacji domu. Takie rozwiązanie przynosi oszczędność w ogrzewaniu – w rachunkach za prąd. Urządzenia takie można instalować też na podłogach, jak również powierzchniowo lub mobilnie. Podłogowe nagrzewanie wymusza kupno odpowiednich mat grzewczych.

Wystarczy umieścić folię na podczerwień między matą wyciszającą a paroizolacją i zapewnić podłączenie do prądu. Na koniec kładzie się warstwę zewnętrzną. W ten sposób nagrzana podłoga i ściany oddają szybko ciepłotę w pomieszczeniu i po przyłączeniu od razu są gotowe do użycia.