Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest to choroba mająca przeciągły charakter, zaobserwować można postępujące odkształcenia i usztywnienia.
Jest to choroba zapalna mająca charakter przewlekły.

sprzęt lekarski
Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie jej zachodzenia dostrzeżono postępujące odkształcenia oraz usztywnienia. Nieleczone RZS powodować może niszczenie stawów jak też ich wadliwe działanie, lecz również uszkodzenie narządów oraz śmierć. Po rozpoznaniu schorzenia trzeba jak najprędzej zastosować odpowiednie leczenie, ażeby zahamować bolesne objawy i ustrzec się przed niebezpiecznymi powikłaniami. Najlepiej udać się w takim przypadku do reumatologa. Reumatolog: http://www.artemed.pl/ jest to profesjonalista zajmujący się diagnostyką, zapobieganiem oraz leczeniem schorzeń reumatycznych, innymi słowy zwyrodnieniowych jak też zapalnych schorzeń kości, stawów i tkanki łącznej.
Treścią reumatoidalnego zapalenia stawów, objawiającego się stanami podgorączkowymi oraz gorączkowymi i niedomaganiami ze strony symetrycznych stawów w postaci bólu, zniekształceń oraz – czytaj resztę pod adresem – zesztywnień, jest długotrwały stan zapalny, obejmujący symetrycznie w większości wypadków stawy nadgarstkowe, kolanowe czy też barkowe. Stan zapalny rozpoczyna się w wyściółce stawowej torebki oraz krok po kroku otacza cały staw i jego okolice. Rezultaty tego chorobowego ogólnoustrojowego odczynu rozpoznać możesz na podstawie wyników badań, m.in. leukocytozy, żelaza we krwi.

Zauważalne objawy reumatoidalnego zapalenia stawów to zniekształcenia stawów, którym mogą towarzyszyć również zaniki mięśniowe. Drugim etapem postępującej choroby jest niszczenie powierzchni stawowych oraz chrząstek, zaś w rezultacie unieruchomienie, zesztywnienia i zwichnięcia.