Rodzaje leków na różne choroby i dolegliwości

Leki i leczenie farmaceutyczne to obszar niezwykle rozwinięty i szeroko pojęty, do którego można zaliczyć wręcz wszystko. W branży farmakologicznej można znaleźć leki na każdą chorobę, bądź dolegliwość – począwszy od najbardziej prostych i prymitywnych, poprzez niezwykle poważne wirusy, aż po choroby przewlekłe, takie jak m.in.

led
Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Choć medycyna jest kategorią niezwykle tajemniczą i wciąż w pełni nieodkrytą, to jednak leki na znaczną większość chorób można obecnie bez trudu dostać w każdej aptece – na receptę lub też bez konieczności posiadania jej.
Przykładem jednej z najbardziej nieprzyjemnych, choć możliwej do szybkiego pozbycia się dolegliwości są zaparcia, będące dla wielu osób niezwykle nieprzyjemnymi. Co ważniejsze – dla wielu ciężkie jest przyznanie się do niego. Jest jednak lek, który szybko pozbywa się takowej dolegliwości. Forlax jest sprzedawany w biało-różowych saszetkach w sypkiej postaci – interesujący wpis. Ma on właściwości przeczyszczające, które zarazem eliminują problemy związane z zaparciami. Wystarczy sporządzić z niego roztwór, a potem wypić go w dawce zaleconej przez specjalistę. Forlax leczy objawowe zaparcia u osób dorosłych i dzieci powyżej ósmego roku życia.
forlax
Autor: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English
kuracja
Autor: John Fischer
Źródło: http://www.flickr.com

W chwili obecnej jednak jest na to sposób – Accu-Chek Fastclix pozwala na wykonanie nakłucia oraz pobranie krwi bezboleśnie, co nie obciąża opuszków palców. Tak zwany pen jest przyjazny skórze – lancety do nakłuwacza.

Przykładem „z drugiej strony” może być napomniana wcześniej cukrzyca, która niejednokrotnie zmusza diabetyków do mierzenia poziomu cukru we krwi nawet kilka razy dziennie, a to prowadzi do poważnego bólu i uszkodzeń naskórka.