Specjalista stomatologii

Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych specjalizacji w medycynie. Duża liczba Polaków nadal boi się wizyty u dentysty, tak samo wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu.

Profesjonalista jest w stanie przeprowadzić błyskawiczny i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to plombowanie zęba, czy zawiły zabieg związany z zastosowaniem protezy. Dobry specjalista jest także w stanie zapobiec rozwojowi schorzeń zębów, tak żeby w późniejszym czasie nie było potrzeby przeprowadzania rozbudowanego i kosztownego leczenia. Kolejki do wysokiej klasy stomatologów są niekiedy bardzo długie, pacjenci potrafią rezerwować terminy nawet na kilka lat naprzód.
implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami
Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze schorzeniaWielu Polaków wciąż ma problem z zapewnianiem odpowiedniej higieny jamy ustnej, oraz przykładowo z kupnem dobrej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi narzeka więc na problemy z dziąsłami czy próchnicę. To pozornie błahe objawy, ale zaniedbane mogą prowadzić do poważnych skutków, razem z utratą zębów. Dobór właściwej twardości włosia szczoteczki do zębów może wyeliminować wiele problemów, przede wszystkim z dziąsłami – więcej na http://www.stomatologiacichon24.pl/licowki.php. Za sztywne włosie powoduje niekiedy krwawienie dziąseł, a w efekcie ich cofnięcie. To bardzo popularna dolegliwość, która nosi profesjonalną nazwę – parodontoza. Może być ona spowodowana też dużą warstwą kamienia nazębnego. W celu pozbycia się tego problemu, zaleca się więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa.

Czytaj też http://www.stomatologiacichon24.pl/nasz_zespol.php

Stomatologa nie da się uniknąć
Paradontoza to jedna z dolegliwości, której dobry lekarz dentysta umie zapobiec. Dużym wyzwaniem dla specjalisty są zabiegi protetyczne. Zęby, mimo że złożone z wytrzymałego szkliwa, są w stanie się złamać. Nieprzestrzeganie prawidłowej higieny uzębienia może również skutkować wypadaniem zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent był w stanie normalnie funkcjonować, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to o wiele wygodniejsze i bardziej estetyczne rozwiązanie od zastosowania sztucznej szczęki. Zabieg polega na wstawieniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i zamocowaniu do niego sztucznego zęba. Implant zębowy jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba, co bywa jednym z powodów popularności tego sposobu walki z brakiem zębów.
http://www.stomatologiacichon24.pl/