Światła ultrafioletowe

Promienniki podczerwieni do rozmaitych zastosowań wykonywane są w formie żarówek, elementów metalowych i ceramicznych, a współcześnie jako panele ogrzewające do ocieplania wnętrz o różnorodnych wielkościach i siłach.

Każdy promiennik ciepła montuje się z paru części, jakie są zebrane w całość szybą, lub właściwie dużą ramką. Ponadto, producent na szkle jest w stanie umieścić widok, zdjęcie rodzinne i wszystko, co sobie tylko zażyczymy. Zawieszony w centralnym punkcie, jest nie tylko elementem grzewczym, ale także wspaniałą ozdobą pomieszczenia.
Standardowe kaloryfery ogrzewają powietrze głównie poprzez konwekcję, a więc wprawiając powietrze w ruch. Promiennik podczerwieni funkcjonuje inaczej, zgodnie z nazwą, poprzez emisję, czyli w ten sposób jak grzeje słońce. Ciepło jest wysyłane w formie promieniowania podczerwonego, a do tego powietrze nie jest pożądane. Bezpośrednio grzane są ściany, umeblowanie i mieszkańcy.
W przeciwieństwie do ogrzewania grzejnikowego, promienniki elektryczne nie grzeją całej zawartości budynku, ale jedynie to, na co się je wyceluje. Pomija się w ów sposób ogrzewanie powietrza, lub ścian.

Promienniki podczerwieni, to rewolucyjna krótkofalowa technologia, jaka gwarantuje błyskawiczny komfort cieplny, zaraz po załączeniu urządzenia. Instalacje grzewcze wyekwipowane w lampy podczerwieni, zezwalają na określenie wiadomych rejonów, oraz powierzchni w których poczucie ciepła powinno być kilkukrotnie wyższe niż w pozostałej części pomieszczenia.
zjeżdżalnia
Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.
Promienniki ciepła mają zamontowane żarniki zapełnione włóknem wolframowym rozgrzanym do temperatury 2000°. Dzięki temu, powinny podwyższyć wrażenie ciepła, wyczuwalne dla człowieka, oraz rzeczy go okalających w pomieszczeniach słabo izolowanych, ogromnych wielkościach jak i na nawierzchni otwartej.

Nowoczesne promienniki podczerwieni, umożliwiają tanie grzanie, bez utraty ciepła uchodzącego w górę pomieszczenia.
Grzanie podczerwienią hal, może pozwolić na znaczne oszczędności w kosztach eksploatacyjnych. Promienniki ciepła, to perfekcyjny system ogrzewający na miarę XXI wieku.