W czym stomatolog mógłby pomóc choremu i z jakiego powodu należy do niego chodzić?

Żadna osoba nie lubi, gdy boli go ząb. Jest to najsilniejszy ból, który mógłby dotknąć osobę ludzką. Silny ból, pulsujący to znak, że miazga zębowa przechodzi zapalenie. Wtedy powinniśmy pójść do stomatologa.
Wtedy trzeba jak najszybciej wziąć przeciwbólową kapsułkę i przyjść do dentysty.

okulary
Autor: Nicholas Smale
Źródło: http://www.flickr.com
Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
On po wcześniejszym znieczuleniu otworzy ząb (http://www.atomrtg.pl/) oraz usunie schorowaną miazgę. Następnie nadchodzi kolej na kanałowe leczenie zęba. Jeżeli ząb jest martwy albo źle zaleczony, wówczas pojawia się obrzęk. Korzenie nie usunięte także mogłyby spowodować opuchnięcie. Trzeba wtedy również wziąć przeciwbólową kapsułkę oraz wykonać sobie zimny okład. Ograniczy on narastanie opuchlizny. Wtedy także pacjent musi prędko trafić do stomatologa. Usuwa on przyczyny obrzęku tzn. roztwiera ząb i oczyszcza korzeniowe kanały. Kiedy źródłem opuchlizny jest wyrzynająca się ósemka, wówczas wystarczy zazwyczaj przepłukanie dziąsłowej kieszonki i założenie pod dziąsło lekarstwa. Niezbędny mógłby być w takiej okoliczności antybiotyk.
Gdy wypadnie wypełnienie, ząb narażony jest na atak bakterii. Po pewnym okresie dojść może do zakażenia miazgi zębowej oraz konieczne będzie rozpocząć leczenie kanałowe. Do tego ostre krawędzie zęba bez plomby kaleczą język. Należy wtedy niezwłocznie udać się do dentysty. Po jakimś stłuczeniu ząb mógłby wypaść wspólnie z korzeniem. Wówczas należy jak najprędzej udać się do stomatologa. Do tego czasu należy koszt implantu zęba trzymać pod językiem i trzeba uważać, aby go nie połknąć.

Po oczyszczeniu zęba lekarz włoży go do dołka po zębie i przylepi go specjalną taśmą do okolicznych zębów. Bardziej znaczące szanse na wgojenie zęba ma osoba młoda i jeżeli ząb nie przebywał zbytnio długo poza zębodołem. Czas jest tu bardzo istotny i to on decyduje o sukcesie operacji wgojenia zęba.