W jaki sposób skutecznie oraz szybko dbać o własne zęby żeby cieszyć się zdrowym i zniewalającym uśmiechem przez długi czas?

Właściwa higiena zębów oraz profilaktyka to jedna z najważniejszych spraw, o jakich należy pamiętać kiedy mamy zamiar zachować zdrowy a tym samym piękny uśmiech przez dłuższy czas.

Dlatego też trzeba pamiętać o paru fundamentalnych aspektach takich jak chociażby dobór właściwej szczoteczki bądź też nitkowaniu zębów.
Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne, które są także polecane przez stomatologów. Z racji dużej intensywności rotacji główki jesteśmy w stanie usunąć dużo więcej osadu zębowego aniżeli w przypadku klasycznej szczoteczki. Kolejną zaletą jest także kształt główki, który pomaga nam dostać się do miejsc trudno dostępnych. Obok właściwej techniki mycia zębów niezmiernie ważnym elementem jest także używanie nici dentystycznej. Jest to ten element, który jest ciągle zalecany przez specjalistów z dziedziny stomatologii. Warto pamiętać, że nawet wyjątkowo efektywna szczoteczka może mieć kłopot z usunięciem resztek pokarmu ze swoich zębów. Z tego też powodu powinno się korzystać z nici dentystycznej, która pomaga nam pozbyć się zalegających resztek ze szczelin międzyzębowych.

układ kostny człowieka
Autor: Javi
Źródło: http://www.flickr.com
Idealną alternatywą dla nici dentystycznej jest też irygator, czyli urządzenie, które poprzez strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem wypłukuje resztki jedzenia. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób z wrażliwymi dziąsłami, ale i nie tylko.

Jeśli chodzi właśnie o temat jakim jest irygator dentystyczny (rekomenduję leczenie kanałowe w klinice Your Dentist Warszawa) Waterpik to model, który delikatnie masuje dziąsła i usuwa płytkę nazębną.