W jaki sposób założyć ogród – właściwa kolejność ogrodowych prac

Zakładanie ogrodu, w jakim mogli będziemy spędzać wolny czas i wypoczywać, jest niemalże tak istotne, jak sama budowa domu. Ażeby ogród wyglądał ślicznie i był też funkcjonalny, warto zaplanować wszystkie kolejne roboty ogrodowe przy jego tworzeniu.
Na początek usuwamy resztki po budowie, odpadki jak też chwasty (nie wystarczy je obciąć, dlatego że z pozostawionych w ziemi części wyrosną nowe).

Dużą działkę najlepiej jest zaorać na głębokość 15 centymetrów (jeśli mamy takową możliwość, poprośmy kogoś, kto posiada traktor), a następnie za pomocą brony wyciągnąć rozłogi chwastów. Niewielką parcelę możesz przekopać małą glebogryzarką czy też szpadlem i ręcznie wyeliminować zielska.
firma - odwzorowanie
Autor: Andreas Trojak
Źródło: http://www.flickr.com
Przemyśl, w jaki sposób ma wyglądać ogródek. Jakiego rodzaju planujemy elementy małej architektury, gdzie będą nawierzchnie, kubeł albo altana, a gdzie podziemne instalacje? Jeżeli nie wykonujemy dokładnego projektu, wykonajmy choć szkic koncepcyjny zagospodarowania parceli jak też oceńmy koszty naszej inwestycji. Przygotowujemy ziemię. Jeżeli nie jest w bardzo kiepskim stanie, wystarczy przekopać ją, a w następnej kolejności zbadać jej odczyn kwasomierzem elektronicznym. Większość roślinek wymaga gruntu o pH 6,0. Nadto kwaśną glebę wapnujemy, zatem przydajemy do niej kredy bądź dolomitu. Po trzech tygodniach użyźniamy ją, najodpowiedniej kompostem. Możemy również zastosować wieloskładnikowe nawozy mineralne.

Jeśli nie mamy wiele czasu na zajmowanie się roślinami, wybierzmy łatwe w uprawie gatunki oraz sadźmy je w większych, bezproblemowych do pielęgnowania grupach. Możesz również zlecić pielęgnacje ogrodu zajmującej się tym firmie. Proponuję napisać w przeglądarkę wyrażenie: pielęgnacja zieleni Wrocław.