Wady wzroku dotykają coraz więcej ludzi, jednakże nowoczesna medycyna znakomicie sobie z nimi radzi

Okuliści ostrzegają, iż niemal połowa Polaków zmaga się z wadami wzroku. Krótkowzroczność staje się jednym z najczęstszych następstw błyskawicznego rozwoju technologicznego. Jednakże to właśnie nowoczesna technologia jest w stanie dopomóc w walce o zdrowe oczy

.

pejzaż - zdrowie
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj coraz popularniejszym zabiegiem jest laserowa korekta wzroku. Jest to na razie najlepsza metoda pozwalająca na skuteczne usunięcie męczącej wady wzroku- zobacz dodatkowe informacje. Sama procedura odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, z użyciem wiązki lasera podążającego za ruchami oczu, dzięki czemu operowany nie jest narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwo – jeżeli impulsywnie poruszy okiem, laser bezzwłocznie zgaśnie.

Niestety korekta wzroku nie nadaje się dla wszystkich, by się jej poddać, należy zrobić badania wstępne oraz mieć skończone 20 lat. W dodatku operację przeprowadza się wyłącznie w przypadku wady wzroku, która się zatrzymała, tylko wtedy można być pewnym, że poprawa jakości widzenia utrzyma się na stałe. Czasami zabieg trzeba powtórzyć, aczkolwiek w większości przypadków jednorazowa wizyta wystarczy.

Astygmatyzm to jedna z najpowszechniej występujących wad wzroku. Jest to wada tak dokuczliwa, że coraz więcej osób decyduje się na jej zoperowanie przy pomocy lasera – wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm, aby przekonać się, jak dużo ośrodków wykonuje ten popularny zabieg- laserowa korekcja wzroku. W przeciwieństwie do zwykłej krótkowzroczności astygmatyzm charakteryzuje się deficytem ostrego widzenia równocześnie linii poziomych oraz wertykalnych. Przydarzają się też momenty, w których pojawia się zakłócenie poczucia przestrzeni.

Poza tym astygmatyzm może powodować bóle głowy oraz utrudniać prowadzenie pojazdów i pracę przy komputerze. Dzieci z astygmatyzmem wykazują większą niechęć do nauki, a do tego nie zawsze chcą nosić okulary. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka w sieci rozwiązania, wpisując hasło: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm. Do usunięcia tej wady wzroku stosuje się laser o nazwie Lasik. Modeluje on rogówkę i nadaje jej normalny kształt, przez co astygmatyzm nareszcie przestaje być dolegliwym problemem.