Właściwie wypielęgnowany i utrzymywany trawnik może być nie tylko elementem dekoracyjnym,ale spełniać określone funkcje, które wcześniej w związku z nim zaplanowaliśmy.

Trawnik jest w stanie pełnić wiele funkcji i wszystko jest zależne od tego, jak zaplanowaliśmy sobie jego przeznaczenie. Jeśli ma być miejscem, które będzie wyznaczone zarówno do odpoczynku jak również do tego, aby móc na nim pograć w piłkę, jesteśmy zobligowani odpowiednio o niego zadbać.

urządzania
Autor: ComPress S.A.
Źródło: ComPress S.A.

nawóz do trawy
Autor: Icopal S.A.
Ogród jesienią
Autor: wickenden
Źródło: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/
Na przekór powszechnej opinii, wypielęgnowanie wspaniałego i użytecznego trawnika wcale nie jest łatwe i potrzebuje dużej liczby zabiegów, by prezentował się dobrze i nie straszył gości własnym wyglądem. Aby otrzymać cudowna barwę trawnika i by pozostawał on odpowiednio wytrzymały w sytuacji gdy będzie się po nim biegać musimy nabyć konkretny nawóz do trawy. Choć brzmi to schematycznie zważywszy na fakt, że co jak co ale trawa wyrasta wszędzie jest to niestety wymagane. nawóz do trawy bowiem zagwarantuje jej wszystko to, czego wymaga do doskonałego prezentowania się, a naturalnie potrzebuje ona nie wyłącznie koszenia, lecz także przekazania jej określonych pierwiastków mających znaczenie na jej idealny wygląd. W zasadzie każdy nawóz do trawy zawiera w swoim składzie azot, który jest koniecznym pierwiastkiem do rozrostu roślin, a dzięki niemu trawnik silniej się krzewi. Dodatkowo każdy nawóz do trawy musi mieć w swoim składzie fosfor odpowiadający za porost roślin, no i naturalnie inne pierwiastki jak potas, magnez i wapń. Poza tym należałoby pamiętać o tym, aby Kompostowanie zacząć wiosną, a zakończyć wczesną jesienią, by trawa miała czas przygotować się do zimy.

Wskazane jest nadmienić , iż stosując się| do wspomnianych metod czyli wykorzystując nawóz do trawy w właściwych okresach jak i kosząc ją odpowiednio często doprowadzimy do tego , że nasz trawnik będzie wyglądał wspaniale pomimo tego, iż będzie żywiołowo przez nas użytkowany to i tak zachowa doskonały wygląd. Trawa będzie mocna , nabierze właściwie intensywnej barwy, a wszystko to spowoduje, iż będzie niebywałą dekoracją naszego ogrodu.