Wyposażenie i dodatki w dekoracji pomieszczeń|W jaki sposób umeblować salon?

Salon to domowe centrum wypoczynku. Jedni czytują tu książkę, inni oglądają telewizję; ktoś kocha bawić się na dywanie z potomkiem, a ktoś inny buszuje w Internecie siedząc na kanapie z notebookiem na kolanach.
Salon to też miejsce wspólnych obiadów i przyjmowania gości.

biuro
Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego wnętrza korzystają wszelcy domownicy, natomiast poniektóre aktywności muszą odbywać się równocześnie. Jak zaprojektować salon, który bez kłopotu spełni wszystkie nasze wyczekiwania? Większa część osób, która urządza swoje pierwsze mieszkanko uważa, iż doskonałym układem dla salonu jest czworokąt foremny albo prostokąt zbliżony do kwadratu. Jest to prawda, jednak wyłącznie w odniesieniu do niedużych powierzchni. Jeśli pokój dzienny jest ogromny, nietypowy układ może się stać jego zaletą, albowiem w naturalny sposób pozwala odgraniczyć strefy funkcjonalne. Układ litery „L” można wykorzystać do stworzenia strefy wypoczynkowej Hamaki ogrodowe jak też jadalnianej, wnękę możemy zmienić w strefę biurową.

Czy komentarze z www (https://www.commaxpolska.pl/) były o tyle ciekawe, że masz ochotę stworzyć swój? Nakłaniamy Cię gorąco. Będzie to dla nas duża pomoc.

Przyjrzyj się uważnie swojemu salonowi oraz spożytkuj jego kształt.

noc
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Salon przeważnie pełni też funkcję pokoju gościnnego, a często Twojej sypialni, stąd kanapy Kanapa muszą być rozkładane. Wykorzystuj meble duński design sklep wielozadaniowe takie jak puf, jaki może być podnóżkiem, stołem kawowym, niewielką półeczką. Wykorzystaj sprzęty ze schowkami. Zarówno sofę, stół bądź puf można kupić w edycji otwieranej z przegródką albo komorą na pościel.

Zonę odpoczynku można łatwo odgraniczyć wykorzystując sprzęty wypoczynkowe – sofę, fotele na dywanie. Jesteś na chodniku – jesteś w zonie odpoczynku. Spożytkuj hamaki ogrodowe – taki hamak w strefie relaksu to bardzo interesujące rozwiązanie.