Wyprawka dla małego kotka, czyli co kupić, by zaopiekować się nowym domownikiem?

Posiadanie w domu psa lub kota to nie wyłącznie przyjemności, ale i szereg obowiązków, o których powinniśmy pamiętać, jeśli nasz zwierzak ma być uszczęśliwiony. Do zasadniczych poza odwiedzinami u weterynarza, aby zaaplikować potrzebne szczepionki i zweryfikować ogólny stan zdrowia naszego pupila, zalicza się także kupowanie koniecznych rzeczy w sklepie zoologicznym. Jeżeli w naszym domu ma pojawić się malutki, uroczy kociak, dowiedzmy się co będzie nam potrzebne.

karma dla zwierząt
Źródło: www.sxc.hu

To niewątpliwie odpowiednia karma, dostarczająca czworonożnemu przyjacielowi ważnych składników odżywczych, np. karma Brit junior – karma brit junior dla małych psów. Nadaje się dla najmłodszych kociaków oraz zapewnia im zdrowy wzrost. Ta karma na pewno będzie smakować twojemu Mruczkowi, a różnorodny wybór smaków pozwala na urozmaicanie codziennych posiłków. Po drugie zwierzak powinien gdzieś spać. Dla kotów rekomenduje się specjalne domki, w których będą czuć się bezpiecznie, lecz jeżeli nie mamy miejsca, by taki ustawić, sprawdzi się również zwyczajne legowisko istotne wskazówki na stronie. Ważne, by kociak swobodnie się w nim mieścił i by było komfortowe. W innym razie wychodząc rano z sypialni dostrzeżemy, iż nasz mały tygrys rozłożył się na tapczanie w salonie, a tego zapewne nie chcemy. Pozwalanie kotu na niniejsze zachowania spowoduje, że potem całkowicie nie będziemy mieć nad nim kontroli. Do wykazu zakupów należy również naturalnie dodać miseczkę na jedzenie i wodę, smycz, jeśli mieszkamy w większym mieście oraz niepokoimy się, iż nie dopilnujemy kotka i preparaty na pchły dla kota, zwłaszcza gdy będzie wychodzić na samodzielne przechadzki (szeroki wybór tutaj). Można zakupić też jakieś mniejsze smakołyki, ale nie zbyt wiele, gdyż zwierząt nie powinno się przekarmiać.

szczeniaczek
Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Lepiej jest ustalić konkretne godziny i za każdym razem o tej samej porze dopełniać kotu miseczkę. Gdy udasz się do sklepu zoologicznego, z pewnością odnajdziesz jeszcze więcej produktów, jakie będziesz chciał zakupić swojemu pupilowi. To np. zabawki, koty kochają rozmaitego typu wielobarwne piłki oraz myszki, którymi będą bawić się nawet wtedy, gdy nie będzie cię w domu, ponieważ na przykład pójdziesz rano do pracy. Warto zorganizować im w taki sposób czas, by się nie nudziły oraz nie zniszczyły ci mebli czy dywanu.