Wyprawka specjalnie dla Waszego nowego psa.

Przed kupnem wymarzonego szczeniaka musimy się odpowiednio przygotować na jego przybycie do domu. Aby naszemu faworytowi nie zabrakło niczego w nowym miejscu powinniśmy wyekwipować się w stosowne gadżety.

Poniżej przedstawiamy Państwu spis potrzebnych rzeczy bez których nasz nowy piesek nie będzie się mógł obejść.
Po pierwsze miska dla psiaka. A najlepiej dwie. Jedna będzie potrzebna na wodę, do której nasz faworyt musi posiadać ciągły dostęp. Kolejna będzie potrzebna na karmę suchą. Rzecz jasna w sklepach zoologicznych odnajdą Państwo nader dostatni wybór misek zacząwszy od plastikowych a skończywszy na miskach z metalu jednak najistotniejszą cechą odpowiedniej miski będzie jej podgumowanie. Ten patent zapobiegnie przesuwaniu się
Szczeniak
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

miski po posadzce, a dzięki temu nasz pupil nie wyleje wody na podłogę. Trzeba pamiętać, iż psiaki i suczki potrzebują delikatnie zróżnicowanego karmienia .Zakupując pierwsze legowisko legowisko ortopedyczne dla psa powinniśmy wziąć pod uwagę trzy naczelne cechy. Należyte legowisko www.legovisko.pl/ dla psiaka musi być komfortowe, łatwe w utrzymaniu czystości jak też bezpieczne. Dla naszego szczeniaka na samym początku odradzamy w inwestowanie w drogą obróżkę, gdyż nasz pupil musi się do niej przyzwyczaić. Dodatkowo młody piesek ogromnie szybko przybiera na wadze, szybko wyrasta ze swojej pierwszej obróżki, stąd idealnym wyjściem będzie zakup niedrogiej obroży utworzonej z parcianego paska . Po upływie kilkunastu miesięcy warto się zastanowić nad nabyciem skórzanej obroży.

Dobór dobrej smyczy dla naszego pieska jest niezwykle istotny. Jest to podstawowe akcesorium o ile chcemy w ogóle wychodzić z naszym faworytem na spacery. Jedynie w naszym domu lub ogrodzie nasz ulubieniec może swobodnie się bez smyczy przemieszczać, tak rozporządzają ogólne przepisy tyczące się czworonogów. W ofercie sklepów zoologicznych spotkać możemy smycze z łańcuszka, ze skóry, bębnowe.
Pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Prawidłowa smycz dla zwierzaka powinna być odpowiednio dobrana do budowy anatomicznej pieska – w żadnym przypadku nie może drapać jak też nazbyt silnie ściskać szyję zwierzaka. Jeśli zaś chodzi o kagańce – także one winny być wygodne. Dla młodych psiaczków rekomenduje się kagańce skórzane. W ofertach sklepów zoologicznych istnieją prócz tego kagańce z metalu właściwe dla dorosłych psin większych ras.