Z czym pójść do seksuologa?

Nie pamiętasz , kiedy ostatni raz mieliście stosunek, on ma komplikacje ze wzwodem, a tobie stosunek sprawia boleść – problemy w życiu intymnym efektywnie wyniszczają związek .

młodość
Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji zbawieniem może być wizyta u seksuologa. Tyle, że Polacy ciągle tak ogromnie krępują się przejść próg gabinetu medyka tej specjalności, iż wolą zaryzykować rozłąkę. Żyjemy w czasach, kiedy nagość jest na każdym kroku, już nawet reklamy soków ociekają erotyzmem. Mogłoby się wydać, że w owej sytuacji obyci jesteśmy z kwestiami cielesności i nie będzie już tabu powiązanego z seksem. Jednakże okazuje się, że bez ustanku nie umiemy o nim bez ogródek rozmawiać, zwłaszcza, gdy pojawiają się problemy: czujemy się zawstydzeni, boimy się skompromitowania, demaskują się nasze kompleksy. Z przyczyny lęku oraz wstydu ledwo 25 procent osób potrzebujących poszukuje pomocy u seksuologa.
Rodacy, choć coraz nagminniej korzystają z pomocy psychologów, to ciągle z wizytą u seksuologa zwlekają do ostatniego momentu, gdy rozpoczynają się już poważne spory w związkach, rozstanie wisi na włosku, zaś seksuolog mińsk mazowiecki staje się tzw. ostatnią deską ratunkową. A wówczas terapia bywa trudniejsza i dłuższa. Jeżeli pacjenci wymagają psychoterapii, może wystarczyć parę wizyt, lecz czasem potrzebny jest rok i dwa lata. W każdym wypadku czas jest kwestią indywidualną. Bywa i tak, że pacjenci będą pod opieką doktora na stałe, przykładowo kiedy muszą brać leki.

Zdarza się także, że pacjenci miast iść do lekarza, sami zaczynają się leczyć, przykładowo kupując lek na tzw. czarnym rynku. To z pewnością nie anuluje kłopotów, a po drugie taki specyfik może też szkodzić.