Zakupy przez urodzinami pierwszego dziecka czyli co będzie niezbędne, a jakie akcesoria będzie można sobie .

Chcąc się należycie przygotować na urodziny pierwszego dziecka trzeba pomyśleć o wielu różnych rzeczach. Na pewno większość wyprawki powinno się skompletować dużo wcześniej, bo przede wszystkim można będzie kupić wszystko znacznie taniej, a poza tym po narodzinach może zwyczajnie nie być czasu na to, żeby biegać po sklepach i szukać.

Termometr
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Im więcej się załatwi przed narodzinami, tym mniej będzie niekoniecznie potrzebnego zamieszania i biegania za czymś, co w tej chwili właśnie jest niezbędne- pełen artykuł. Na samym początku będzie więc trzeba pomyśleć o wózku, jest on konieczny do tego, aby można było niemowlaka wyprowadzać z domu. Zależnie od oczekiwań wybrać można wersję z dwoma wózkami, spacerowym i głębokim, lub zakupić jeden uniwersalny, jednak zawsze powinien on być solidny i przede wszystkim w pełni bezpieczny. Z większych przedmiotów konieczne będą również samochodowy fotelik, nosidełko oraz w pełni wyposażone łóżeczko, to znaczy z odpowiednim przewijakiem, materacem i pościelą, tu istotne jest żeby wszystko zrobione było z materiałów bezpiecznych dla niemowląt.

Oprócz przedmiotów oczywistych i koniecznych dużo będzie też do kupienia niewielkich akcesoriów, które mogą się przydać, lecz nie zawsze muszą. Ułatwiają one codzienną pielęgnację i mogą pomóc w niejednej rzeczy, ale nie wszyscy rodzice będą je kupowali- pomocne wskazówki. Przykładowo w przypadku choroby należy maluchom mierzyć temperaturę, aby dokładnie wiedzieć, jaki jest ich stan. Doskonale sprawdzają się w tej roli cyfrowe termometry dla niemowląt, ale jeżeli ktoś nie będzie miał takiego, to zwykłym lekarskim także temperaturę zmierzy.

dziecko, maluch
Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Termometr elektroniczny owszem może być przydatny, ale bez niego też można dziecko wychowywać. Podobnie będzie z akcesoriami do noszenia niemowlaków. Niektóre z pań chwalą sobie bardzo chusty dla niemowląt, w jakich mogą przez cały czas przebywać ze swoim maluszkiem, ale duża część młodych mam za nimi nie przepada i po prostu ich nie używa. Nie ma też takiej konieczności, bo jeśli komuś nie będzie pasować taki system noszenia dziecka, to po prostu nie będzie korzystał z niego.