Obszar koniecznych badań dla kierowców

W rozmaitych chwilach życia potrzebujemy rady różnych lekarzy profesjonalistów. Specjalności jest tyle, ile pragnień rozlicznych osób.

sportowiec na badaniach
Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry lekarz sportowy musi porządnie rozpoznać element fizjologii wysiłku i umieć zastosować tę wiedzę w sporcie. Trudni się on wydolnością krążenia, przeprowadza badania wysiłkowe, częstokroć różne dla zawodników przeróżnych dyscyplin- polecany lekarz sportowy. Nieodzowna jest mu zdolność prędkiego rozpoznawania odniesionego przez sportowca urazu, oraz zastosowania właściwego leczenia, a w razie konieczności skierowania go na właściwy wydział w szpitalu. Jest więc lekarzowi sportowemu pomocna wiedza podstaw ortopedii i traumatologii, a również rehabilitacji pourazowej.
I to nie wyłącznie po trudnych urazach, lecz po stłuczeniach, uszkodzeniach stawu, odmiany o charakterze przeciążeniowym. Lekarz sportowy Kraków, bądź Warszawa odpowiada także za dobre, odpowiednie dla danej dziedziny odżywianie zawodnika. Łączy pokarmy, dobiera jadłospisy, liczy wielkość pożądanych kalorii w zależności od zakresu zajęć. Odrębną grupą fachowców są lekarze zajmujący się szeroko zrozumianą medycyną pracy. Przeprowadzają oni również badania kierowców- http://www.rehabilitacje.org/badanie-kierowcow prawa jazdy wyznaczającej przesłankę badania, także od problemu zdrowotnego stwierdzanego u osoby zainteresowanej.

kierowca prowadzący samochód
Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Kierowca przeprowadzający transport drogowy podlega badaniom lekarskim przeprowadzanym w celu stwierdzenia, albo braku przeciwwskazań do praktykowania pracy na stanowisku kierowcy. Badania lekarskie kandydatów na prawo jazdy i badania kierowców realizują wyłącznie lekarze upoważnieni do badań kierowców.