Zasobniki syntetyczne na wodę deszczową

Woda opadowa ze względu na swoje właściwości jakość daje możliwości wykorzystania jej do licznych przeznaczeń zamiast wody pitnej, której zużycie można przez to zminimalizować nawet do połowy.

pojemniki na deszczówkę
Autor: Todd Dwyer
Źródło: http://www.flickr.com
Firma oferuje szeroki zakres wielkości i form kontenerów podziemnych i naziemnych oraz finalne projekty systemowe do kumulowania i użytkowania deszczówki – do podlewania ogródka oraz do wykorzystania deszczówki do zasilania spłuczek łazienkowych, pralek i czyszczenia samochodu.
Solidne zbiorniki na wodę opadową – mocne punkty:- zawiera niskie pH, dlatego jest idealna dla większości roślin, także doniczkowych;- nie zawiera chloru i pozostałych skażeń, przez co jest lepiej przyswajalna przez rośliny;- jest wolna od szkodliwych elementów, które posiada woda z kranu. Słabe punkty deszczówki:- w dużych miastach woda z nieba jest nieco bardziej skażona, posiada bardziej kwaśny odczyn, ale można ją wykorzystać do podlewania roślin kwasolubnych.
Najprostszym sposobem gromadzenia wody opadowej jest doczepienie do rury spustowej – pojemnika plastikowego na wodę. Do zbiornika można podłączyć kranik 3/4 cala lub wąż ogrodowy.Dobrze zaopatrzyć się w zbiornik plastikowy, ponieważ z tych wykonanych z metalu – uwalniają się niezdrowe metale, z betonowych znowu – wapń.

Naczynie na deszczówkę ustawia się w zacienionym miejscu, by nie namnażały się w nim wodorosty – . Przykrycie naczynia osłania od nawiewających lub spadających z dachu czy drzew skażeń oraz nie pozwala dostać się pociechom do wewnątrz zbiornika.

Sposobów na wydajne pozyskiwanie wody opadowej nie brakuje i obok tych prostych, istnieje możliwość skorzystania z bardziej profesjonalnych rozwiązań, które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie deszczówki.
Coraz więcej ludzi, widzi konieczność wykorzystywania wody deszczowej i kupuje pojemniki plastikowe na wodę.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające informacje na ciekawiący Cię temat. Wejdź do następnego tekstu i czytaj wpis.

Znajduje to odbicie w coraz bogatszej ofercie firm, zajmujących się tego typu rozwiązaniami.

Intrygują Cię opracowane tutaj treści? Jeżeli tak, to super – udostępniamy także dla Ciebie darmowy dostęp (https://www.polnet.pl/pl/suszarnie) do nowej strony.

Woda opadowa to nie tylko oszczędność, ale i działanie zgodne ze środowiskiem naturalnym, toteż warto czerpać z tego użytku dla dobra własnego oraz następnych pokoleń.