Zęby: metoda na wybielanie ząbków w domu jak też u dentysty

Niewiele osób ma znakomicie białe zęby. Przebarwienia częstokroć spowodowane są paleniem papierosów, piciem kawusi a także czerwonego wina. Wybielanie zębów Wałbrzych jest coraz bardziej popularne oraz dostępniejsze – zęby możesz wybielić używając żelów, past bielących bądź wybielić je laserowo przebarwienia mogą być również konsekwencją przyjmowania antybiotyków (zwłaszcza tetracyklin), picia kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów. A gdy jeszcze zapomnimy o starannym umyciu ząbków po jedzeniu, odkłada się na nich płytka nazębna.

zęby
Źródło: pixabay

Jeśli nie usuwamy jej systematycznie, twardnieje – tworzy się kamień. Przez to fundujemy zębom zmianę koloru na żółty, na dodatek z czarnymi otoczkami przy dziąsłach – nie do usunięcia domowymi metodami. Dlatego najpierw powinniśmy iść do stomatologa, żeby usunął kamień. W powyższym celu można wystukać w przeglądarkę dla przykładu wyrażenie: dentysta z Wałbrzycha. Po paru dniach możemy zacząć przywracanie bieli. Środki wybielające są pewne oraz efektywne pod warunkiem, iż przestrzegamy zaleceń z ulotki. Ale nie oszukujmy się – zęby jedynie trochę zjaśnieją i nie znikną z nich plamki, do tego konieczne jest profesjonalne czyszczenie w gabinecie. Domowe wybielanie trwa kilka tygodni, a rezultat utrzymuje się przez ok. 3–6 miesięcy. Pasty – myjemy nimi zęby 2 razy dziennie, rankiem i wieczorem, po jedzeniu. Jeśli nie ma opcji umycia zębów (w przeciągu dnia) po jedzeniu, żujmy gumę wybielającą. Pastę taką można stosować bez lęku, ale na zmianę ze zwyczajną.

dentysta
Źródło: pixabay

Przezroczyste paski – nasączone bywają bielącym żelem. Przykleja się je skrupulatnie do zębów w górnej i dolnej szczęce dwa razy na dzień i zostawia na 30 minut. Po kilku dniach osiąga się dostrzegalną poprawę białości zębów (można kurację wydłużyć do dwu tygodni). Aby utrzymać dobry rezultat, zabieg ten powtarza się co pół roku.Wybielanie sztyftem – po umyciu zębów końcówką sztyftu niczym mazakiem należy „pomalować” dokładnie zęby. Najlepiej robić to na noc. Po dwu tygodniach stosowania żelu zęby są bielsze. Żel dwufazowy – do zapakowania dodana jest protetyczna nakładka, którą zanurza się w żelu oraz każdego dnia nanosi się na poszczególne zęby na 10 minut. Pierwsze skutki wybielania można spostrzec już po tygodniu regularnego używania (A2 Clinic stomatologia estetyczna).